Net als meditatie is een overdenking bedoelt voor inspiratie en ontspanning, maar bovenal is het je persoonlijke tijd met God. Je krijgt nieuwe bemoediging en hulp voor je leven en vindt vrede in de gemeenschap met God.
Het is Oké om ‘Nee’ te zeggen
11 januari 2025
Beluister hier de overdenking:
Ik alleen kan de zorg van dit hele volk niet dragen, dat is te zwaar voor mij. Numeri 11:14
In Numeri 11 geeft Mozes ons een voorbeeld van wat we kunnen doen als we onder stress zijn. Over druk gesproken, hij leidde de Israëlieten door de wildernis voor wat een elfdaagse reis had moeten zijn, maar uiteindelijk veertig jaar zou duren!
De mensen waren depressief en klaagden over hun situatie. In vers 14 zegt Mozes tegen God, “Ik kan niet alleen voor dit hele volk zorgen, die last is veel te zwaar voor mij.”
Net als Mozes, is het goed als we zeggen: “Ik heb mijn grens bereikt”. Ja, de Bijbel zegt: “Ik ben tegen alles bestand door Hem die mij kracht geeft” (Filippenzen 4:13 NBV), maar dat refereert in werkelijkheid naar tijden waar we geconfronteerd worden met diverse beproevingen en situaties waarin God ons zal helpen.
Dit betekent niet dat we zoveel verantwoordelijkheden op ons nemen dat we volledig opbranden, zoals de vrouw die vijf kinderen opvoedt, full-time werkt, lid van het kerkenraad is, enzovoorts.
Soms is het allemaal gewoon teveel… en het is goed om dat toe te geven. Het is ook goed om “nee” te zeggen tegen sommige dingen, zodat je echt kunt genieten van het leven zoals God het heeft bedoeld.
Hier is het goede nieuws: Jij en ik hoeven niet te zijn zoals iedereen, of iedereen bij te kunnen houden. God schiep sommige mensen om grote hoeveelheden werk te kunnen verzetten, maar veel mensen steken niet zo in elkaar.
Ieder van ons moet zijn zoals God ons geschapen heeft om te zijn, en we hoeven ons daarvoor niet te verontschuldigen. We moeten elk afzonderlijk de juiste balans in verantwoordelijkheden weten te vinden die God vastgesteld heeft om bij te leven, zodat we van ons leven kunnen genieten, in plaats van onszelf ziek te maken door een overbelasting aan stress en druk.
Als je jouw grens hebt bereikt, ga dan naar God, net zoals Mozes deed. Hij zal je helpen een gezondere levensstijl te vinden.
Kort gebed: God, soms vind ik het moeilijk om rustiger aan te doen en ‘nee’ te zeggen tegen nog meer verantwoordelijkheden. Help mij te leven in balans met de verantwoordelijkheden die U mij hebt gegeven, zodat ik in Uw vrede kan leven en van het leven kan genieten. Amen
Van Joyce
Hoe werkt de dagelijkse overdenking?
Joyce Meyer geeft je elke dag een Bijbelvers en laat je zien hoe je het in je dagelijks leven kunt toepassen. Aan het einde van elke overdenking nodigen wij je uit om een persoonlijk gebed te zeggen. Het lezen van de overdenking duurt ongeveer 3 minuten. Reserveer deze tijd voor jou en God!
Ontvang elke dag een overdenking per email
Meer van Joyce
Nieuwsbrief abonneren
Maandelijkse impulsen van Joyce voor jou
Doe jezelf een plezier... vergeef!
Volg het pad van verzoening en ervaar vrijheid.
Makkelijk bidden
Ontdek de kracht van gebed!